Bookbot

Zvířata jsou naši bratři

Valoración del libro

Más información sobre el libro

Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 v Polsku a na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau. Přes hrozbu smrti se mu podařilo od listopadu 1942 pečlivě zaznamenávat život v táboře do deníku, který obsahoval 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám zůstal oddaným vegetariánem a projevoval hluboký soucit ke všem živým bytostem. Po válce napsal knihu jako vyjádření svého postoje k mučení a zabíjení zvířat, formou dopisů imaginárnímu účastníkovi diskuse. Jedna věta v knize shrnuje důvody vegetariánství a přidává na významu, protože ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů.“ V úvodu a závěru knihy se objevuje pravda, které jsme svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi.“ Autor zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý. Jeho tragický osud dává důležitost snaze o zachování jeho odkazu. Vydání knihy uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz a vzdává úctu jeho duchovní velikosti, která nebyla uznána za jeho života.

Compra de libros

Zvířata jsou naši bratři, Edgar Kupfer Koberwitz

Idioma
Publicado en
2011
product-detail.submit-box.info.binding
(Tapa blanda)
Te avisaremos por correo electrónico en cuanto lo localicemos.

Métodos de pago

5,0
Excelente
3 Valoraciones

Nos falta tu reseña aquí

Título
Zvířata jsou naši bratři
Idioma
Checo
Editorial
Čintámani
Publicado en
2011
Formato
Tapa blanda
ISBN10
8090483801
ISBN13
9788090483804
Serie
Primera publicación
1947
Título original
Die Tierbrüder
Calificación
5 de 5
Descripción
Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 v Polsku a na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau. Přes hrozbu smrti se mu podařilo od listopadu 1942 pečlivě zaznamenávat život v táboře do deníku, který obsahoval 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám zůstal oddaným vegetariánem a projevoval hluboký soucit ke všem živým bytostem. Po válce napsal knihu jako vyjádření svého postoje k mučení a zabíjení zvířat, formou dopisů imaginárnímu účastníkovi diskuse. Jedna věta v knize shrnuje důvody vegetariánství a přidává na významu, protože ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů.“ V úvodu a závěru knihy se objevuje pravda, které jsme svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi.“ Autor zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý. Jeho tragický osud dává důležitost snaze o zachování jeho odkazu. Vydání knihy uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz a vzdává úctu jeho duchovní velikosti, která nebyla uznána za jeho života.