Bookbot

Memoáry 1942–1971

Od okupace do okupace

Más información sobre el libro

Začal jsem uvažovat o emigraci. Měl jsem nabídku z Paříže, kde jsem už působil, a také ze Štrasburku, kde slavistika měla dobrou pozici. Nakonec přišla nabídka z Istanbulu. Žena však nechtěla odejít, a ani já jsem vlastně emigraci nechtěl. Rozhodl jsem se pro další zápas. V březnu 1970, kdy se normalizace rozjela naplno, jsem se jako bývalý prorektor brněnské univerzity a významný bohemista nechtěl vzdát. V pamětech zahrnujících léta od maturity v květnu 1942 do podzimu 1970 najde čtenář řadu situací — od zatčení během totálního nasazení v Rakousku v květnu 1944 po odborné působení v cizině a aktivní účast v akademickém životě v Brně na konci 60. let. Využívám své jazykové znalosti a diskutoval jsem s Rakušany různých názorů, vyjednával jsem v nacistickém vězení a na univerzitě v Greifswaldu jsem se pře s východoněmeckými kolegy. V Paříži jsem debatoval s Francouzi i českými exulanty. Jako prorektor jsem prosazoval nové studijní plány a aktivně se zapojil do založení Svazu vědeckých pracovníků. Během normalizace jsem se rozhodl říkat pravdu do očí normalizátorům. Paměti obsahují stručné zápisky z odborných setkání a jsou dobrým svědectvím o akademickém životě v 50. a 60. letech. Celkově jsou pak svědectvím o bohatém životě českého intelektuála, který aktivně působil i po roce 1989.

Compra de libros

Memoáry 1942–1971, Milan Jelínek

Idioma
Publicado en
2018
product-detail.submit-box.info.binding
(Tapa blanda)
Te avisaremos por correo electrónico en cuanto lo localicemos.

Métodos de pago

Nadie lo ha calificado todavía.Añadir reseña

Título
Memoáry 1942–1971
Subtítulo
Od okupace do okupace
Idioma
Checo
Editorial
Doplněk
Publicado en
2018
Formato
Tapa blanda
Páginas
396
ISBN10
8070284641
ISBN13
9788070284643
Serie
Descripción
Začal jsem uvažovat o emigraci. Měl jsem nabídku z Paříže, kde jsem už působil, a také ze Štrasburku, kde slavistika měla dobrou pozici. Nakonec přišla nabídka z Istanbulu. Žena však nechtěla odejít, a ani já jsem vlastně emigraci nechtěl. Rozhodl jsem se pro další zápas. V březnu 1970, kdy se normalizace rozjela naplno, jsem se jako bývalý prorektor brněnské univerzity a významný bohemista nechtěl vzdát. V pamětech zahrnujících léta od maturity v květnu 1942 do podzimu 1970 najde čtenář řadu situací — od zatčení během totálního nasazení v Rakousku v květnu 1944 po odborné působení v cizině a aktivní účast v akademickém životě v Brně na konci 60. let. Využívám své jazykové znalosti a diskutoval jsem s Rakušany různých názorů, vyjednával jsem v nacistickém vězení a na univerzitě v Greifswaldu jsem se pře s východoněmeckými kolegy. V Paříži jsem debatoval s Francouzi i českými exulanty. Jako prorektor jsem prosazoval nové studijní plány a aktivně se zapojil do založení Svazu vědeckých pracovníků. Během normalizace jsem se rozhodl říkat pravdu do očí normalizátorům. Paměti obsahují stručné zápisky z odborných setkání a jsou dobrým svědectvím o akademickém životě v 50. a 60. letech. Celkově jsou pak svědectvím o bohatém životě českého intelektuála, který aktivně působil i po roce 1989.